Baner pierwszy przedstawiający bibliotekę Baner drugi przedstawiający bibliotekę Baner trzeci przedstawiający bibliotekę Baner czwarty przedstawiający bibliotekę Baner piąty przedstawiający bibliotekę

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZOSNOWIE

Logo biblioteki elektronicznej Polona Logo Biuletynu Informacji Publicznej z odnośnikiem do niego Logo Mazowieckiego Systemu Informacji Bibliotecznej wraz z odnośnikiem do niego

NAJCHĘTNIEJ WYPOŻYCZANE

Najchętniej wypożyczane książki:

A. Grabowska-Grzyb „Ci, którzy przeżyli”

S. Lark „Nadzieja na końcu świata”

A. Grabowska-Grzyb „Ci, którzy walczyli”

W. Sawicka „Czas próby”

A. Zakrzewska „Pocztówki z Amsterdamu:…Kiedy wspomnienia są kluczem do przyszłości”

J. Adler-Olsen „Wybawienie”

A. Grabowska-Grzyb „Ci, którzy wierzyli”

L. Child „Czas przeszły”

A. Maleszka „Czas robotów”

I. Komendołowicz „Ginekolodzy : tajemnice gabinetów”

 

Zmień rozmiar czcionki: A-- A A++

04 kwietnia 2019

„Słowa niosą uśmiech” to najważniejsze motto twórczości naszego gościa. 1. kwietnia 2019 r.
bibliotekę w Czosnowie odwiedził Marcin Pałasz, autor książek i słuchowisk dla dzieci.
Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Wielokrotnie nominowany i wyróżniany, m.in. w konkursie literackim IBBY, jest laureatem nagrody im. Kornela Makuszyńskiego w 2013 r. Najbardziej znane książki Pana Marcina to seria powieści o Elfie, psie który istnieje naprawdę. Podczas spotkania z uczniami okolicznych szkół autor opowiadał o tym, jak wygląda praca pisarza, jakie książki napisał, jakie były początki wspólnego życia z psem ze schroniska spod Warszawy.

 

Okazało się, że ten sympatyczny czworonóg jest prawdziwą skarbnicą pomysłów, a jego przygody stanowią gotowy materiał do napisania książki. Pierwsza z nich „Sposób na Elfa” od dwóch lat znajduje się w kanonie lektur do 3. klasy szkoły podstawowej. Po dużej dawce śmiesznych opowieści uczestnicy spotkania zarzucili Pana Marcina mnóstwem pytań, na które autor odpowiadał z niesłabnącym poczuciem humoru. Na zakończenie, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Małocicach wręczyły naszemu gościowi własnoręcznie wykonaną książkę. Nie zapomniano też o Elfie, który otrzymał smakołyki i gorące uściski od wielbicieli. Następnie ustawiła się długa kolejka po autografy i pamiątkowe zdjęcia. Mamy nadzieję, że następnym razem odwiedzi nas również Elf, gwiazda literatury dziecięcej.

Galeria zdjęć


Logo Biblioteki Narodowej wraz z odnośnikiem prowadzącym do jej witryny. Logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wraz z odnośnikiem prowadzącym do witryny.

POLECANE KSIĄŻKI

 

K. Majda „Mój tata mieszka w innym świecie”

Książka napisana lekkim językiem, poruszająca istotne tematy, które dotyczą nas wszystkich. Główny autor to dziesięcioletni Krzyś, który we właściwy dla siebie sposób opisuje siebie, swoją rodzinę, wartości, które mu przyświecają i w które wierzy, oraz nieobecnego już tatę. Forma, w jakiej to robi, jest jednak niezwykle prosta, intuicyjna, a zarazem ukazująca głęboką wrażliwość i mądrość życiową. Całość wypełniona jest przepięknymi grafikami, również rysowanymi przez dziecko, Tymka – kolegę Krzysia. Książka porusza emocje, dotyka do głębi, rozbawia, inspiruje czytelnika, zachęca do refleksji. Polecam każdemu: i temu większemu, i temu małemu.

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

 

Już wkrótce zamieścimy informacje co będzie się działo w naszej bibliotece od września.

 

 

 

 

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZOSNOWIE © 2016