A. Grabowska-Grzyb „Ci, którzy przeżyli”

S. Lark „Nadzieja na końcu świata”

A. Grabowska-Grzyb „Ci, którzy walczyli”

W. Sawicka „Czas próby”

A. Zakrzewska „Pocztówki z Amsterdamu:…Kiedy wspomnienia są kluczem do przyszłości”

J. Adler-Olsen „Wybawienie”

A. Grabowska-Grzyb „Ci, którzy wierzyli”

L. Child „Czas przeszły”

A. Maleszka „Czas robotów”

I. Komendołowicz „Ginekolodzy : tajemnice gabinetów”

04 kwietnia 2019

„Słowa niosą uśmiech” to najważniejsze motto twórczości naszego gościa. 1. kwietnia 2019 r.
bibliotekę w Czosnowie odwiedził Marcin Pałasz, autor książek i słuchowisk dla dzieci.
Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Wielokrotnie nominowany i wyróżniany, m.in. w konkursie literackim IBBY, jest laureatem nagrody im. Kornela Makuszyńskiego w 2013 r. Najbardziej znane książki Pana Marcina to seria powieści o Elfie, psie który istnieje naprawdę. Podczas spotkania z uczniami okolicznych szkół autor opowiadał o tym, jak wygląda praca pisarza, jakie książki napisał, jakie były początki wspólnego życia z psem ze schroniska spod Warszawy.

Okazało się, że ten sympatyczny czworonóg jest prawdziwą skarbnicą pomysłów, a jego przygody stanowią gotowy materiał do napisania książki. Pierwsza z nich „Sposób na Elfa” od dwóch lat znajduje się w kanonie lektur do 3. klasy szkoły podstawowej. Po dużej dawce śmiesznych opowieści uczestnicy spotkania zarzucili Pana Marcina mnóstwem pytań, na które autor odpowiadał z niesłabnącym poczuciem humoru. Na zakończenie, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Małocicach wręczyły naszemu gościowi własnoręcznie wykonaną książkę. Nie zapomniano też o Elfie, który otrzymał smakołyki i gorące uściski od wielbicieli. Następnie ustawiła się długa kolejka po autografy i pamiątkowe zdjęcia. Mamy nadzieję, że następnym razem odwiedzi nas również Elf, gwiazda literatury dziecięcej.

Galeria zdjęć

Już wkrótce zamieścimy informacje co będzie się działo w naszej bibliotece od września.