Gminna Biblioteka Publiczna w Czosnowie

Kreatywna biblioteka :)

 

Rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu pt. „Kreatywna biblioteka”. W ramach zadania zakupimy audiobooki, e-booki i czytniki e-booków. Zaplanowane w projekcie koncerty („Tyle słońca!” i „Nad dachami Paryża”) i warsztaty (artystyczna książka, grafika i druk, literacko-plastyczne, kirigami i „indiański łapacz snów”) przeprowadzone będą w 2021 r. Wartość projektu 50.000 zł.

Operacja ma na celu wzmocnienie kapitału społecznego poprzez doposażenie GBP w Czosnowie oraz zorganizowanie wydarzeń kulturalno-integracyjnych, współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020.

PROGRAM BIBLIOTEKI NARODOWEJ – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek

W 2020 r., jak co roku,  nasza biblioteka pozyskała środki z Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”. Celem Programu, realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020, jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych.

W ramach tego priorytetu zakupiliśmy nowości do biblioteki w Czosnowie za kwotę 4.000 zł.

logo BN - Biblioteka pod Atlantami w WałbrzychuNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – rozstrzygnięcie edycji 2018/2019 - Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Mała książka – wielki człowiek

 

Zapraszamy przedszkolaki, tj. dzieci z roczników 2014-2017 do udziału w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”!

📍 Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

📍Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do naszej biblioteki , otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

📍 W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.

📍Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

📍 Aktywni, mali czytelnicy zostaną również nagrodzeni kolejną książką, ufundowaną prze naszą bibliotekę.

❗ Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

 

Zapraszamy do biblioteki! Procedura zachowania bezpieczeństwa i oświadczenia pod plakatem.

(więcej…)

Zmień rozmiar czcionki
Wersja kontrastowa