Baner pierwszy przedstawiający bibliotekę Baner drugi przedstawiający bibliotekę Baner trzeci przedstawiający bibliotekę Baner czwarty przedstawiający bibliotekę Baner piąty przedstawiający bibliotekę

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZOSNOWIE

Logo biblioteki elektronicznej Polona Logo Biuletynu Informacji Publicznej z odnośnikiem do niego Logo Mazowieckiego Systemu Informacji Bibliotecznej wraz z odnośnikiem do niego

NAJCHĘTNIEJ WYPOŻYCZANE

Najchętniej wypożyczane książki:

A. Grabowska-Grzyb „Ci, którzy przeżyli”

S. Lark „Nadzieja na końcu świata”

A. Grabowska-Grzyb „Ci, którzy walczyli”

W. Sawicka „Czas próby”

A. Zakrzewska „Pocztówki z Amsterdamu:…Kiedy wspomnienia są kluczem do przyszłości”

J. Adler-Olsen „Wybawienie”

A. Grabowska-Grzyb „Ci, którzy wierzyli”

L. Child „Czas przeszły”

A. Maleszka „Czas robotów”

I. Komendołowicz „Ginekolodzy : tajemnice gabinetów”

 

Zmień rozmiar czcionki: A-- A A++

W tym roku, Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod patronatem Wójta Gminy Antoniego Kręźlewicza odbył się po raz drugi. 1. lutego, pomimo okresu przeziębień i gryp, do konkursu przystąpiło kilkanaście osób, w trzech kategoriach wiekowych: klasy „0”-III, IV-VI i gimnazjum z klasą VII. Wśród kolęd i pastorałek wybranych przez uczestników znalazło się wiele współczesnych utworów, takich jak: „Był pastuszek bosy”, „Złota Jerozolima”, „Mario, czy już wiesz”, „Gwiazdo świeć, kolędo leć” czy „Siadła Maryja”. Zebrani mieli również okazję wysłuchania starych, znanych kolęd, takich jak „Jezus malusieńki” czy „Cicha noc” w języku angielskim. Przegląd zgromadził w naszej niewielkiej salce wielu fanów młodych artystów, którzy chętnie nagradzali wielkim brawami wszystkich uczestników. W skład jury weszły znane osoby, mieszkańcy naszej gminy, muzycy z imponującym dorobkiem artystycznym i pedagogicznym: p. Barbara Biernat-Karp, p. Sylwia Matulewska, p. Jerzy Burdzy oraz, po raz pierwszy zaszczycił nas udziałem w pracach komisji p. Michał Jelonek. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji, a następnie po długiej naradzie, jury podjęło decyzję o przyznaniu miejsc i nagród następującym uczestnikom:
Kategoria kl. „0”-III
I. miejsce – Amelia Musielak
II. miejsce – Weronika Pawłowska
III. miejsce – Olga Wronka
Kategoria kl. IV-VI
I. miejsce – Izabela von Lonska
II. miejsce – Laura Laskowska
III. miejsce – Emilia Sztekler
Kategoria kl. VII i gimnazjum
I. miejsce – Weronika Marud
II. miejsce – Natalia Trojanowska i Wiktoria Wilczyńska
III. miejsce – Urszula Krawczak
Wyróżnienie – Aleksandra Grzymała i Daria Woźniakowska.
Młodzież zaprezentowała świetny poziom umiejętności i talentu. Warto wspomnieć, że tym razem do konkursu przystąpiły dwie dziewczynki z gminy Leoncin. Mamy nadzieję, że w przyszłości w Przeglądzie weźmie udział jeszcze więcej osób, także spoza gminy Czosnów. Dzięki temu, młodzież będzie miała okazję sprawdzenia się na szerszym forum, co z pewnością pozytywnie wpłynie na rywalizację, poziom konkursu i jego prestiż. Laureatom gratulujemy i zapraszamy na kolejne konkursy, organizowane przez Bibliotekę w Czosnowie.

Galeria zdjęć z konkursu


Logo Biblioteki Narodowej wraz z odnośnikiem prowadzącym do jej witryny. Logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wraz z odnośnikiem prowadzącym do witryny.

POLECANE KSIĄŻKI

 

K. Majda „Mój tata mieszka w innym świecie”

Książka napisana lekkim językiem, poruszająca istotne tematy, które dotyczą nas wszystkich. Główny autor to dziesięcioletni Krzyś, który we właściwy dla siebie sposób opisuje siebie, swoją rodzinę, wartości, które mu przyświecają i w które wierzy, oraz nieobecnego już tatę. Forma, w jakiej to robi, jest jednak niezwykle prosta, intuicyjna, a zarazem ukazująca głęboką wrażliwość i mądrość życiową. Całość wypełniona jest przepięknymi grafikami, również rysowanymi przez dziecko, Tymka – kolegę Krzysia. Książka porusza emocje, dotyka do głębi, rozbawia, inspiruje czytelnika, zachęca do refleksji. Polecam każdemu: i temu większemu, i temu małemu.

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

 

Już wkrótce zamieścimy informacje co będzie się działo w naszej bibliotece od września.

 

 

 

 

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZOSNOWIE © 2016