Baner pierwszy przedstawiający bibliotekę Baner drugi przedstawiający bibliotekę Baner trzeci przedstawiający bibliotekę Baner czwarty przedstawiający bibliotekę Baner piąty przedstawiający bibliotekę

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZOSNOWIE

Logo biblioteki elektronicznej Polona Logo Biuletynu Informacji Publicznej z odnośnikiem do niego Logo Mazowieckiego Systemu Informacji Bibliotecznej wraz z odnośnikiem do niego

NAJCHĘTNIEJ WYPOŻYCZANE

Najchętniej wypożyczane książki:

R. Kosin Aleja Siódmego Anioła”

E. Świętek „Cień burzowych chmur”

A. Przybyłek „Małżeństwo z odzysku”

A. Marciniuk „Góra Wschodnia”

R Börjlind „Śpijcie kotki”

I. Gołębiewska „Tajemnice starego domu”

K. Michalak „Gwiazdka z nieba”

A. Olejnik „Ławeczka pod bzem”

M. Radomska „Maraton szczęścia”

K. Wilczyńska „Performens”

T. M. Rudzka „Świtezianki”

B. A. Paris „Za zamkniętymi drzwiami”

 

 

Zmień rozmiar czcionki: A-- A A++

11 grudnia 2017

Nasza Szlachetna Paczka została dostarczona w sobotę.
Rodzina była ogromnie wzruszona i bardzo zaskoczona tak ogromną pomocą. Już sama, pierwsza wizyta i szczera rozmowa z wolontariuszkami sprawiła, że wszyscy członkowie rodziny podjęli działania zmierzające do poprawy sytuacji. Zaczęli pozytywnie myśleć, są lepiej nastawieni do życia, uwierzyli we własne możliwości.
Pani Agnieszka była już w kilku miejscach wsprawie pracy, czeka na telefon, bo w jednym ze sklepów mają ją wkrótce przyjąć. Chłopcy też zaczęli intensywnie szukać i rozmawiać ze znajomymi o możliwości podjęcia przez nich jakiegoś zatrudnienia. Na pytanie wolontariuszki skierowane do mamy o to, czy była u psychologa, odpowiedziała: „Nie, nie byłam, ale ja sobie sama dam radę! Dam radę, bo zawsze musiałam dawać, po śmierci męża też poradziłam sobie z wychowaniem chłopców i różnymi problemami. Miała Pani rację, muszę wyjść z domu,
znaleźć pracę!” Z wielkim podnieceniem i radością otwierali paczki, cieszyli się z każdej rzeczy. Nie spodziewali się, że ktoś zechce im pomóc, że zdarzy się cud… Bo dla tej rodziny Szlachetna Paczka to właśnie najprawdziwszy cud…. Cieszymy się, że tak wiele osób stało się jego częścią, że dzięki nam kolejna rodzina otrzymała szansę na lepsze życie. 
W załączeniu kartka świąteczna, którą przygotowała mała, wdzięczna dziewczynka, dla nas wszystkich, z najlepszymi życzeniami.

Zbiórka trwa do 7 grudnia!Podziel się…

W tym roku Biblioteka w Czosnowie przyłączyła się do Szlachetnej Paczki. Zbieramy żywność dla rodziny, której historię przedstawiamy poniżej.
Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, i tym razem znajdą się osoby, które z góry ocenią, wystawią opinię rodzinie. „Że pewnie lenie, że robić się nie chce, a mi ktoś daje?”
Jednak należy wiedzieć, że wolontariusze Szlachetnej Paczki próbują zweryfikować każdą wątpliwość, odpowiedzieć, przede wszystkim sobie, na pytanie czy rodzina zasługuje na mądrą pomoc? To jest bardzo trudne, rozważyć „za” i „przeciw” i włączyć lub nie rodzinę do programu.
Jeśli już rodzina znalazła się w bazie, tzn, że ktoś odkrył w niej potencjał, uwierzył w nią, w to, że podejmie próbę zmiany swojego życia. Wydaje mi się, że lepiej dać szansę lub kogoś jej pozbawić. Po prostu, tak zwyczajnie, po ludzku, podać rękę.
Więc, „nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.” (Mt 7)

Pani Agnieszka (43 l.) samotnie wychowuje dwóch synów (18 l. i 17 l.) oraz córkę (7 l.) Rodzina od kilku lat zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi. Tata chłopców zmarł, kiedy byli jeszcze mali, a ojca dziewczynki nie obchodzi los córki. Wcześniej rodzina mieszkała z dziadkami, a kiedy zmarli sytuacja zaczęła się znacznie pogarszać.
Pani Agnieszka, mimo upływu czasu nadal pozostaje w stanie załamania po utracie rodziców, jest też przybita coraz gorszą sytuacją materialną.
Kobieta boi się wyjść do ludzi, aby znaleźć pracę, brakuje jej też wiary we własne możliwości i umiejętności. Synowie chodzą do szkół zawodowych, ale będą kontynuowali naukę w technikum, ponieważ wiedzą, że lepsze wykształcenie otwiera im drogę na nowe możliwości. Rodzina żyje bardzo skromnie, a mimo to nie wystarcza im na wszystkie opłaty.
Po odliczeniu kosztów mieszkaniowych na jednego członka rodziny przypada 145 zł miesięcznie. Mama jest najbardziej dumna z dzieci, które są dla niej całym światem. Chłopcy są bardzo skromni, ale mają wielkie marzenia o lepszej przyszłości. Obaj uwielbiają grać w piłkę nożną,
a starszy, Piotr, marzy o kursie na prawo jazdy i własnym warsztacie samochodowym. Ponadto przejął on w rodzinie rolę ojca i jest ogromnym wsparciem dla wszystkich, a szczególnie dla mamy.
Dochody są tak małe, że na żywność często nie wystarcza pieniędzy. Byłoby to ogromne wsparcie, dlatego zbieramy dla rodziny żywność.

 


Logo Biblioteki Narodowej wraz z odnośnikiem prowadzącym do jej witryny. Logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wraz z odnośnikiem prowadzącym do witryny.

POLECANE KSIĄŻKI

 

Łukasz Wierzbicki

„Afryka Kazika”

Histoia napisana na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze. Barwne spotkania z mieszkańcami Afryki, mrożące krew w żyłach, a niekiedy zabawne przygody, które zdarzyły się naprawdę, pozwolą poznać młodemu czytelnikowi tego niezwykłego podróżnika.

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

23 stycznia 2019 r., o 17.30 – Występ Zespołu Szkolnego
z Cząstkowa Maz.
24 stycznia 2019 r. zapraszamy dzieci i młodzież od 6 do 16 lat na Przegląd Kolęd i Pastorałek.

 

 

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZOSNOWIE © 2016