Najchętniej wypożyczane książki w lipcu i w sierpniu 2017 r.:

Sz. Twardoch „Król”

S. Nordqvist „Mama Mu nabija sobie guza”

K. Mirek „Podarunek”

J. Kinney „Dziennik cwaniaczka. Ryzyk-fizyk”

B. Pawlikowska „Blondynka w Japonii”

P. Buwalda „Bonita Avenue”

G. Musso „Central Park”

B. Rybałtowska „Co to za czasy”

A. Grzegorzewski „Czas tęsknoty”

A. Kołakowska „Kolejny rozdział”

06 października 2017

ZAGŁOSUJ NA NASZĄ BIBLIOTEKĘ W AKCJI „WSPÓLNE CZYTANIE” ZORGANIZOWANEJ PRZEZ KINDER MLECZNA KANAPKA!!!

DZIĘKI AKCJI PRZERWA NA WSPÓLNE CZYTANIE –

rozdanych zostanie w całej Polsce 50 000 książek, które dzieci będą mogły czytać razem ze swoimi bliskimi.
Jeśli zdobędziemy najwięcej głosów – to Biblioteka w Czosnowie otrzyma zestaw wspaniałych lektur.

20 zwycięskich bibliotek dostanie po 250 książek, 100 następnych – po 50 książek.
Głosowanie trwa do 31 października! Nie czekaj, głosuj!

UWAGA! GŁOSOWAĆ MOŻNA CODZIENNIE!!!

Bartosz Michalak „Wajda. Kronika wypadków filmowych”

To książka, w której po raz pierwszy o tych filmach mówią ci, którzy je z Wajdą współtworzyli. Wajda jest artystą totalnym, ale też daje swoim ekipom na planie bardzo dużą wolność. Dlatego o kulisach powstawania wszystkich jego filmów – od „Pokolenia” do „Wałęsy” – opowiadają jego aktorzy – Elżbieta Czyżewska, Krystyna Janda, Daniel Olbrychski czy Wojciech Pszoniak, ale też członkowie ekipy technicznej: operatorzy, kompozytorzy, scenografowie. Tym samym powstała niezwykła opowieść o kulisach powstawania jednych z najważniejszych filmów w dziejach polskiego kina, ale też portret niezwykłego artysty, jakim jest Andrzej Wajda.

Wkrótce wyjątkowy wieczór, podczas którego wystąpią dzieci z koncertem kolęd oraz Jakub Janik ze swoimi wierszami z właśnie wydanego tomiku. To już ten czas… czas magii Świąt…