Najchętniej wypożyczane książki w lipcu i w sierpniu 2017 r.:

Sz. Twardoch „Król”

S. Nordqvist „Mama Mu nabija sobie guza”

K. Mirek „Podarunek”

J. Kinney „Dziennik cwaniaczka. Ryzyk-fizyk”

B. Pawlikowska „Blondynka w Japonii”

P. Buwalda „Bonita Avenue”

G. Musso „Central Park”

B. Rybałtowska „Co to za czasy”

A. Grzegorzewski „Czas tęsknoty”

A. Kołakowska „Kolejny rozdział”

07 września 2017

Konkurs fotograficzny „Mój przyjaciel zwierz” został rozstrzygnięty. Nagrody za 1, 2 i 3 miejsce zostaną wręczone 10 września podczas Dni Czosnowa, w godz. 15.20-16.00. Wyróżnienia, dyplomy i upominki będą do odbioru na stoisku Biblioteki.

W kategorii wiekowej 12-16 lat zwyciężyli:
1 miejsce Julia Bębenek i Adam Kurlanc
2 miejsce Szymon Zielski
3 miejsce Justyna Zielska i Oliwia Karczewska

W kategorii 7-11 lat najlepsi to:
1 miejsce Maja Bębenek
2 miejsce Patrycja Bojanowska i Kamil Słupski
3 miejsce Natasza Kwiatkowska

Ponadto jury przyznało wyróżnienia:
Maja Graff, Weronika Oszczyk, , Zosia Kwaśnik, Franek Zielski.

Galeria zdjęć

M. Caparrós „Głód”

tyl Głód

Ponad 795 milionów ludzi na świecie wciąż cierpi głód. Co dziewiąty mieszkaniec Ziemi nie ma co jeść. Niemal połowa dzieci, które kończą życie przed piątymi urodzinami, umiera z powodu niedożywienia – 3 miliony każdego roku. „Większość głodujących to ubodzy mieszkańcy krajów rozwijających się. Wciąż jest na świecie 1,4 miliarda ubogich […]. Miliard czterysta milionów ubogich, czyli ludzi, którzy nie mają niczego z rzeczy uznawanych przez nas za tak codzienne, tak oczywiste – domu, jedzenia, ubrania, światła, wody, perspektyw, nadziei, przyszłości – nie mają teraźniejszości”. Argentyński dziennikarz i pisarz Martín Caparrós zjeździł świat, próbując zrozumieć, dlaczego nawet dzisiaj dla dużej liczby z nas największym wyzwaniem pozostaje znalezienie odrobiny jedzenia. Przemierza Niger, Sudan Południowy, Madagaskar, Bangladesz, Indie, Stany Zjednoczone, Argentynę. Pisze o Chinach i Barcelonie, w której, w momencie kiedy pisarz kończy pracę nad książką, przybywa ludzi szukających resztek jedzenia w śmietnikach.

Zajęcia w Bibliotece…

W poniedziałki nauczysz sie śpiewać, a późnym wieczorem tańczyć ZUMBĘ. We wtorek czekają na Ciebie warsztaty plastyczne, po 18.00 zajęcia jogi dla dorosłych. Środa upływa pod znakiem tańca dla dzieci od 5 lat, wieczorem zaś nauczysz się grać na instrumentach. W czwartki – niespodzianki, czasami film, spotkanie czy koncert. Piątki to jogi początki (dla dorosłych, od 22 września). I na deser, w soboty, dla dzieci i młodzieży BREAK DANCE. Jeszcze zostało kilka miejsc, więc zadzwoń i zapisz się. 🙂

Więcej informacji: http://biblioteka.czosnow.pl/?paged=2