R. Kosin Aleja Siódmego Anioła”

E. Świętek „Cień burzowych chmur”

A. Przybyłek „Małżeństwo z odzysku”

A. Marciniuk „Góra Wschodnia”

R Börjlind „Śpijcie kotki”

I. Gołębiewska „Tajemnice starego domu”

K. Michalak „Gwiazdka z nieba”

A. Olejnik „Ławeczka pod bzem”

M. Radomska „Maraton szczęścia”

K. Wilczyńska „Performens”

T. M. Rudzka „Świtezianki”

B. A. Paris „Za zamkniętymi drzwiami”

07 września 2017

Konkurs fotograficzny „Mój przyjaciel zwierz” został rozstrzygnięty. Nagrody za 1, 2 i 3 miejsce zostaną wręczone 10 września podczas Dni Czosnowa, w godz. 15.20-16.00. Wyróżnienia, dyplomy i upominki będą do odbioru na stoisku Biblioteki.

W kategorii wiekowej 12-16 lat zwyciężyli:
1 miejsce Julia Bębenek i Adam Kurlanc
2 miejsce Szymon Zielski
3 miejsce Justyna Zielska i Oliwia Karczewska

W kategorii 7-11 lat najlepsi to:
1 miejsce Maja Bębenek
2 miejsce Patrycja Bojanowska i Kamil Słupski
3 miejsce Natasza Kwiatkowska

Ponadto jury przyznało wyróżnienia:
Maja Graff, Weronika Oszczyk, , Zosia Kwaśnik, Franek Zielski.

Galeria zdjęć

Łukasz Wierzbicki

„Afryka Kazika”

Histoia napisana na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze. Barwne spotkania z mieszkańcami Afryki, mrożące krew w żyłach, a niekiedy zabawne przygody, które zdarzyły się naprawdę, pozwolą poznać młodemu czytelnikowi tego niezwykłego podróżnika.

16 września 2018 r,  – zapraszamy na uroczystość związana z odsłonięciem i poświęceniem tablicy pamiątkowej na kapliczce w Czosnowie, wzniesionej w hołdzie tym, którzy nie wrócili z wojny 1939-1945.