Dziś odbył się 42.Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka – etap gminny. 63. laureatów konkursów szkolnych, wszystkich publicznych szkół podstawowych w naszej gminie oraz Gumisiowego Przedszkola zaprezentowało wybrane utwory przed jury, w składzie: Katarzyna Grabska-GliwkaAgnieszka MagierKatarzyna Osmólska oraz Halina Nowińska-Gidlewska. Z roku na rok, nie tylko liczba chętnych stale wzrasta. Dzieci i młodzież są coraz lepiej przygotowane i bardziej śmiałe. Przemyślane występy, dobrze dobrane utwory, ciekawa interpretacja. To była prawdziwa przyjemność słuchania i oglądania występów.

A oto wyniki:
W kategorii klas 0-3 najlepsi to:
1. miejsce – Zofia Ptak – SP Cząstków Maz.,
2. miejsce – Hanna Franiewska – SP Cząstków Maz. i Jadwiga Wrzosek – SP Kazuń Nowy,
3. miejsce – Alicja Żakowska – SP Łomna i Julia Szarzyńska z Gumisiowego Przedszkola.
Wyróżnienia:Grzegorz Skarbek i Alicja Kamińska – SP Małocice i Zuzanna Burzyńska – SP Kazuń Polski.
Kategoria klas 4-6:
1. miejsce – Krzysztof Biernat – SP Małocice,
2. miejsce – Wiktoria Waliszkiewicz – SP Kazuń nowy i Adela Cydzik – SP Sowia Wola,
3. miejsce – Mateusz Marcinkowski – SP Małocice.
Wyróżnienia:
Elżbieta Mrowińska – SP Łomna, Maciej Nowak – SP Małocice, Aniela Choroś – SP Cząstków Maz.
Kategoria klas 7-8 SP i 3. gimnazjum:
1. miejsce – Julia Krejner – SP Cząstków Maz.,
2. miejsce – Pola Koroś – SP Małocice,
3. miejsce – Urszula Krawczak – SP Kazuń Polski.
Wyróżnienie:
Jędrzej Wrzosek – SP Kazuń Nowy i Jan Gleba – SP Sowia Wola.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu, umiejętności i odwagi. Zapraszamy za rok  Zwycięzców etapu gminnego i osoby wyróżnione zapraszamy za tydzień, na etap powiatowy.

17. maja, o 16.30 i 17.30 zapraszamy na warsztaty czekoladowe.

21. maja, o 9.00 i 10.30 – Teatr pod Orzełkiem.