„Wybrane techniki twórczego myślenia w rozwiązywaniu problemów” to tytuł warsztatu dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum, przeprowadzonego w ramach projektu „Piwnica pełna kultury”. 22. lutego grupa młodzieży ze szkoły w Cząstkowie Maz, w Kazuniu Nowym i w Łomnie wzięła udział w zajęciach pod kierunkiem P. Moniki Just – trenera twórczości. Uczestnicy bardzo zaangażowali się w działania. Wykazali się przy tym dużą odwagą i wewnętrzną siłą. Nie bali się mówić o uczuciach i emocjach w obecności kolegów i nauczycieli.

Był to swoisty trening pomysłowości, którego celem było zwiększenie wiedzy uczniów na temat kreatywności i procesu twórczego, uwrażliwienie na postrzeganie świata, koncentrację na własnej motywacji.
Podczas zajęć uczniowie uruchomili własną pomysłowość, elastyczność myślenia, a także wrażliwość intelektualną. Pracując w zespołach, parach i indywidualnie uczyli się budować relacje i otwierać się na różnorodność sposobów widzenia tych samych problemów i możliwości ich rozwiązania.
Twórczość to pewna postawa wobec rzeczywistości. Można ją kształcić i rozwijać. Mamy nadzieję, że dzięki zajęciom młodym ludziom będzie łatwiej podejmować działania, prowadzące do powstawania twórczych pomysłów i oryginalnych rozwiązań.

17. maja, o 16.30 i 17.30 zapraszamy na warsztaty czekoladowe.

21. maja, o 9.00 i 10.30 – Teatr pod Orzełkiem.