Baner pierwszy przedstawiający bibliotekę Baner drugi przedstawiający bibliotekę Baner trzeci przedstawiający bibliotekę Baner czwarty przedstawiający bibliotekę Baner piąty przedstawiający bibliotekę

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZOSNOWIE

Logo biblioteki elektronicznej Polona Logo Biuletynu Informacji Publicznej z odnośnikiem do niego Logo Mazowieckiego Systemu Informacji Bibliotecznej wraz z odnośnikiem do niego

NAJCHĘTNIEJ WYPOŻYCZANE

Najchętniej wypożyczane książki:

M. Rogala „Grzech zaniechania”

M. Witkiewicz „Po prostu bądź”

K. Wilczyńska „Właśnie dziś, właśnie teraz”

R. Mróz „Hashtag”

E. Świętek „Łąki kwitnące purpurą”

A. Krawczyk „Magiczne miejsce”

L. Adamczewski „Na podbój świata. Śląskie sensacje wojenne”

K. Mirek „Szczęście all inclusive”

F. Yap „Wczoraj”

P. Smoleński „Syrop z piołunu. Wygnani w akcji Wisła”

P. Reszka „Mali bogowie. Jak umierają Polacy” T.2.

 

 

Zmień rozmiar czcionki: A-- A A++

„Wybrane techniki twórczego myślenia w rozwiązywaniu problemów” to tytuł warsztatu dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum, przeprowadzonego w ramach projektu „Piwnica pełna kultury”. 22. lutego grupa młodzieży ze szkoły w Cząstkowie Maz, w Kazuniu Nowym i w Łomnie wzięła udział w zajęciach pod kierunkiem P. Moniki Just – trenera twórczości. Uczestnicy bardzo zaangażowali się w działania. Wykazali się przy tym dużą odwagą i wewnętrzną siłą. Nie bali się mówić o uczuciach i emocjach w obecności kolegów i nauczycieli. 

Był to swoisty trening pomysłowości, którego celem było zwiększenie wiedzy uczniów na temat kreatywności i procesu twórczego, uwrażliwienie na postrzeganie świata, koncentrację na własnej motywacji.
Podczas zajęć uczniowie uruchomili własną pomysłowość, elastyczność myślenia, a także wrażliwość intelektualną. Pracując w zespołach, parach i indywidualnie uczyli się budować relacje i otwierać się na różnorodność sposobów widzenia tych samych problemów i możliwości ich rozwiązania.
Twórczość to pewna postawa wobec rzeczywistości. Można ją kształcić i rozwijać. Mamy nadzieję, że dzięki zajęciom młodym ludziom będzie łatwiej podejmować działania, prowadzące do powstawania twórczych pomysłów i oryginalnych rozwiązań.


Logo Biblioteki Narodowej wraz z odnośnikiem prowadzącym do jej witryny. Logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wraz z odnośnikiem prowadzącym do witryny.

POLECANE KSIĄŻKI

 

K. Majda „Mój tata mieszka w innym świecie”

Książka napisana lekkim językiem, poruszająca istotne tematy, które dotyczą nas wszystkich. Główny autor to dziesięcioletni Krzyś, który we właściwy dla siebie sposób opisuje siebie, swoją rodzinę, wartości, które mu przyświecają i w które wierzy, oraz nieobecnego już tatę. Forma, w jakiej to robi, jest jednak niezwykle prosta, intuicyjna, a zarazem ukazująca głęboką wrażliwość i mądrość życiową. Całość wypełniona jest przepięknymi grafikami, również rysowanymi przez dziecko, Tymka – kolegę Krzysia. Książka porusza emocje, dotyka do głębi, rozbawia, inspiruje czytelnika, zachęca do refleksji. Polecam każdemu: i temu większemu, i temu małemu.

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

 

17. maja, o 16.30 i 17.30 zapraszamy na warsztaty czekoladowe.

21. maja, o 9.00 i 10.30 – Teatr pod Orzełkiem.

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZOSNOWIE © 2016