Baner pierwszy przedstawiający bibliotekę Baner drugi przedstawiający bibliotekę Baner trzeci przedstawiający bibliotekę Baner czwarty przedstawiający bibliotekę Baner piąty przedstawiający bibliotekę

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZOSNOWIE

Logo biblioteki elektronicznej Polona Logo Biuletynu Informacji Publicznej z odnośnikiem do niego Logo Mazowieckiego Systemu Informacji Bibliotecznej wraz z odnośnikiem do niego

NAJCHĘTNIEJ WYPOŻYCZANE

Najchętniej wypożyczane książki:

M. Rogala „Grzech zaniechania”

M. Witkiewicz „Po prostu bądź”

K. Wilczyńska „Właśnie dziś, właśnie teraz”

R. Mróz „Hashtag”

E. Świętek „Łąki kwitnące purpurą”

A. Krawczyk „Magiczne miejsce”

L. Adamczewski „Na podbój świata. Śląskie sensacje wojenne”

K. Mirek „Szczęście all inclusive”

F. Yap „Wczoraj”

P. Smoleński „Syrop z piołunu. Wygnani w akcji Wisła”

P. Reszka „Mali bogowie. Jak umierają Polacy” T.2.

 

 

Zmień rozmiar czcionki: A-- A A++

11 marca 2019

„Syzyfowa praca? Czyli w jaki sposób uczynić głaz lżejszym a nawet przyjaźniejszym?” to temat pierwszego warsztatu przeprowadzonego dla dorosłych w ramach projektu „Piwnica pełna kultury”. Projekt ten współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020.
W spotkaniu wzięła udział grupa niezwykłych osób, pozytywnie nastawionych do życia i ludzi, otwartych na świat. Dzięki genialnej Pani trener twórczości, Monika Just – trener twórczego myślenia Just4Creativity, uczestnicy, w ciągu intensywnych 4 godzin zajęć poznali sposoby wyjścia poza pewne schematy i nauczyli się wykorzystywać swoje atuty.

 Warsztat ukazał potęgę ludzkiej świadomości i podsunął nam sposoby wyjść poza przyjęte ramy myślenia i działania. Dzięki zastosowaniu wybranych technik p. Monika pokazała możliwości wyzwalania energii własnej oraz wzmacniania samego siebie w procesie zmiany.
Działania podjęte podczas spotkania, z pewnością pomogą odnaleźć drogi zmotywowania się. Skupiając się na konkretnych działaniach, można wykonywać systematyczne kroki do przodu. Teraz już wiemy, że nie tylko możemy, ale powinniśmy być bardziej pomysłowi, aktywni i konsekwentni, dynamiczni umysłowo i emocjonalnie. Wiele zależy od nas, od naszej determinacji i samozaparcia.


Logo Biblioteki Narodowej wraz z odnośnikiem prowadzącym do jej witryny. Logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wraz z odnośnikiem prowadzącym do witryny.

POLECANE KSIĄŻKI

 

K. Majda „Mój tata mieszka w innym świecie”

Książka napisana lekkim językiem, poruszająca istotne tematy, które dotyczą nas wszystkich. Główny autor to dziesięcioletni Krzyś, który we właściwy dla siebie sposób opisuje siebie, swoją rodzinę, wartości, które mu przyświecają i w które wierzy, oraz nieobecnego już tatę. Forma, w jakiej to robi, jest jednak niezwykle prosta, intuicyjna, a zarazem ukazująca głęboką wrażliwość i mądrość życiową. Całość wypełniona jest przepięknymi grafikami, również rysowanymi przez dziecko, Tymka – kolegę Krzysia. Książka porusza emocje, dotyka do głębi, rozbawia, inspiruje czytelnika, zachęca do refleksji. Polecam każdemu: i temu większemu, i temu małemu.

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

 

17. maja, o 16.30 i 17.30 zapraszamy na warsztaty czekoladowe.

21. maja, o 9.00 i 10.30 – Teatr pod Orzełkiem.

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZOSNOWIE © 2016