Twórczość to pewna postawa wobec rzeczywistości. Można ją kształcić i rozwijać. Wyraża się w określonym działaniu prowadzącym do powstawania twórczych pomysłów i oryginalnych rozwiązań.
Proponowany warsztat to forma treningu pomysłowości. Ma na celu zwiększenie wiedzy uczniów na temat kreatywności i procesu twórczego, uwrażliwienie na postrzeganie świata, koncentrację na własnej motywacji.
To warsztat podczas którego uczniowie uruchomią własną pomysłowość, giętkość i elastyczność myślenia a także wrażliwość intelektualną przyglądając się problematyce dotyczącej otaczającej ich rzeczywistości. Dzięki wybranym prostym technikom heurystycznym (technikom twórczego myślenia) dotkną nurtujących ich problemów. Pracując w zespołach, parach i indywidualnie będą budować relacje i otwierać się na różnorodność sposobów widzenia tych samych problemów i możliwości ich rozwiązania.

17. maja, o 16.30 i 17.30 zapraszamy na warsztaty czekoladowe.

21. maja, o 9.00 i 10.30 – Teatr pod Orzełkiem.